مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

این گیاهان ضد درد هستند + روش استفاده

: مجله آکا ایران: واسه هممون پیش میاد که پامون پیچ بخوره یا رگ به رگ شه، دچار آفت دهن، دندون درد، ورم گوش، گلودرد و چیزای دیگه ای به جز اینا شیم.در این صورت یک یا چند عضو بدن به درد میاد و دچار التهاب می شه. اما از قدیم گفتن «خدا یه درد داده و هزار و یه درمان». در واقع واسه هر دردی، مسکنای خوبی هست. در دل طبیعت، گیاهانی رشد می کنن که می تونن مرهمی واسه این دردها باشن. در این مطلب از مجله آکا ایران شما رو با ۱۰ گیاه آرامش دهنده درد آشنا می کنیم. 

 نعنا فلفلی واسه رفع آفتای دهن خوبه

۱- خداحافظی با آفتا با کمک نعنا فلفلی
اگه یه راه حل سریع و مطمئن واسه خلاص شدن از آفت دهن وجود داشته باشه، به کار گیری نعنا فلفلیه. گیاه نعنا فلفلی علاوه بر رفع آفتا باعث آرامش و بی حسی دردهای به وجود اومده به وسیله اونم می شه.

روش استفاده از گیاه نعنا فلفلی
یه قاشق چایخوری چوب میخک، یه قاشق چایخوری برگ نعنا فلفلی و یه قاشق چایخوری آویشن رو تو یه فنجون آب جوش بریزین و به طور کامل مخلوط کنین. یه گلوله پنبه ای رو به این محلول آغشته کرده و روی آفت بزنین. از این روش واسه کودکان مخصوصا کودکان زیر پنج سال استفاده نکنین.
 
۲- غرغره با مریم گلی واسه آرامش گلودرد
مریم گلی خواص قابضی داره و باعث آرامش گلودرد می شه. این گیاه به انقباض بافتای تحریک شده مخاط کمک کرده و باعث درمون اونا می شه.

مریم گلی ضدتعریقه و باعث کاهش ترشحاتی می شه که التهاب رو بیشتر می کنن.

روش استفاده از گیاه مریم گلی
۲ گرم برگ مریم گلی خشک رو با یه فنجون آب جوش دم کنین. محلول رو صاف کرده و اجازه بدین خنک شه. هر روز با این محلول غرغره کنین تا علائم مریضی از بین بره.

به کار گیری  گیاه مریم گلی واسه خانمای باردار و شیرده پیشنهاد نمی شه.

 
۳-اسطوخودوس واسه آرامش سوختگی
همیشه در منزل و یا جعبه کمکای اولیه ی مسافرتی خود، یه شیشه روغن گیاهی اسطوخودوس داشته باشین. گیاه اسطوخودوس آرامش دهنده، ضداسپاسم و آرامش بخش است و تموم خواص یه مسکن رو داراه.

روش به کار گیری گیاه اسطوخودوس
چند قطره روغن گیاهی اسطوخودوس رو به محل دردناک بمالید. به کار گیری روغن اسطوخودوس واسه آرامش درد و بهبود سوختگیای جزئی فوق العاده س.

ماساژ عضلات دردناک با روغن اسطوخودوس هم کارسازه. اگه دندون تون درد می کنه می تونین چند قطره از این روغن رو روی گونه تون بمالید و به آرومی ماساژ بدین.

گیاه آرنیکا شامل خواص ضدالتهابی بوده و مسکن طبیعی است

  
۴- آرنیکا واسه آرامش پیچ خوردگی و خونمردگی
آرنیکا با اون گلای کوچیک زردرنگ معروفیت زیادی در آرامش درد داره. به خاطر اینکه شامل خواص ضدالتهابی بوده و مسکن طبیعیه.

اگه پاتون پیچ خورد، رگ به رگ شد و یا هر یک تیکه از بدن تون ضربه دید، می تونین به سراغ این گیاه برید.

روش به کار گیری گیاه آرنیکا
پماد آرنیکا در داروخانه ها به فروش می رسه. می تونین مقداری از اونو روی محل رگ به رگ شده یا ضربه دیده بزنین و به آرومی ماساژ بدین.

 ۵- پودر شیرین بیان واسه مقابله با ورم گوش
شاید تصور کنین که ورم گوش فقط واسه کودکان پیش میاد، اما ورم و عفونت گوش بزرگسالان رو هم درگیر می کنه.

در صورت بروز این مشکل می تونین به گیاه شیرین بیان اعتماد کنین.

پودر این گیاه ضددرده و باعث آرامش دردهای به وجود اومده به وسیله ورم گوش می شه.

روش به کار گیری گیاه شیرین بیان
افراد بزرگسال می تونن روزانه ۴ تا ۵ بار از کپسولای ۱۵۰ میلی گرمی پودر شیرین بیان استفاده کنن تا درد گوششون از بین بره.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مصرف این کپسولا واسه آدمایی که از فشار خون بالا رنج می برن و هم اینکه واسه خانمای باردار پیشنهاد نمی شه. این افراد قبل از مصرف گیاه شیرین بیان ، باید حتما نظر دکتر خود رو جویا شن. 

 واسه سردردهای شدید، میگرن و یا سردردهای جزئی بابونه استفاده کنین

 
۶- بابونه واسه آرامش میگرن و دردهای گوارشی
واسه سردردهای شدید، میگرن و یا سردردهای جزئی روزانه. بابونه می تونه باعث آرامش سردرد، رفع خارش پوست و آرامش دردهای گوارشی شه. گیاه بابونه ضدالتهابه و می تونه به ناحیه دردناک نفوذ کرده و درد رو نابود کنه.

روش استفاده از گیاه بابونه
واسه آرامش خارش پوست، ۱۰ قطره از روغن بابونه رو با ۱۰ قطره روغن گیاهی شمعدانی معطر و ۱۰ میلی لیتر روغن حموم یا روغن زیتون مخلوط کرده و به آب وان اضافه کنین و ۲۰ دقیقه در اون بخوابین. لازم نیس بدنتون رو آب کشید.

واسه دردهای گوارشی، دو قطره از روغن بابونه رو با ۵ قطره روغن بادام شیرین مخلوط کرده و روزانه سه مرتبه روی شکمتون رو ماساژ بدین.

واسه آرامش سردرد، یه قطره روغن گیاهی نعنا فلفلی و یه قطره روغن گیاهی بابونه رو با هم مخلوط کرده روی پیشونی و گیجگاها زده و به آرومی ماساژ بدین.

استفاده  روغنای گیاهی  بابونه واسه خانمای باردار، شیرده و کودکان پیشنهاد نمی شه.

 ۷- گیاه عروس چمنزار واسه مقابله با تاندونیت
تاندونیت از التهاب تاندونا ناشی می شه و باعث می شه عضلات مجاور با کوچیکترین حرکتی تیر کشیده و دردهای شدیدی ایجاد شه.

حالا خوبیش اینه عروس چمنزار خواص ضدالتهابی داره و می تونه به سرعت باعث آرامش این دردها شه.  گیاه عروس چمنزار به اندازه آسپرین کارایی داره و هم اینکه باعث می شه که مفاصل، نرمی و جنب و جوش خود رو بازیابند.

روش مصرف از گیاه عروس چمنزار
واسه هر فنجون آب جوش، یه قاشق چایخوری گیاه عروس چمنزار ریخته و اجازه بدین به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشه و بعد نوش جون کنین.

می تونین روزانه دو مرتبه از این دمنوش بخورین. اگه دچار مشکلات گوارشی هستین و یا به آسپیرین آلرژی دارین، نباید از  گیاه عروس چمنزار  استفاده کنین.

 ۸- سرو کوهی
از دوره قرون وسطی از سرو کوهی واسه آرامش سردرد، بیماریای کلیوی و مشکلات ادراری استفاده می شد. میوه سرو کوهی شامل نیم تا دو درصد روغن پر از مونوترپنا هستش که خواص ضد روماتیسمی داره.

این میوه های کوچیک خواص دیورتیک (ادرارآور) بالایی دارن و سموم و اسیداوریک بدن رو دفع می کنن. در واقع سروکوهی مسکنی طبیعی، ضدالتهاب و هم اینکه ادرارآوری قوی حساب می شه.

روش به کار گیری گیاه سرو کوهی
چند قطره روغن سروکوهی رو تو یه قاشق روغن زیتون خالص یا روغن بادام شیرین حل کرده و مناطق دردناک رو به آرومی ماساژ بدین.

می تونین این کار رو روزانه دو تا سه مرتبه انجام بدین. هم اینکه می تونین با نظر دکتر از جوشونده میوه سروکوهی هم استفاده کنین.    

روغن گیاهی ریحان واسه مقابله با قاعدگی دردناک و کولیت روده خوبه

 ۹- ریحان
روغن گیاهی ریحان، ضداسپاسمی قویه که با گرفتگی عضلانی مقابله می کنه. گیاه ریحان  واسه مقابله با قاعدگی دردناک و کولیت روده (ورم روده) استفاده می شه.

روش استفاده از روغن ریحان
واسه آرامش دردهای قاعدگی، سه قطره روغن گیاهی ریحان رو با ۵ قطره روغن زیتون مخلوط کرده و زیر شکم رو ماساژ بدین.

واسه مقابله با کولیت روده، دو قطره روغن گیاهی ریحان رو روی شکم و به منطقه دردناک زده و به آرومی ماساژ بدین.

 ۱۰- چوب میخک
چوب میخک ضدعفونی کننده و بی حس کننده س. از گیاه میخک مخصوصا واسه آرامش دندون درد، مشکلات لثه و حتی ضدعفونی کردن دهن استفاده می کنن.

روش استفاده از گیاه میخک
واسه مقابله با دندون درد، یه قطره روغن گیاهی چوب میخک رو روی لثه زده و با نوک انگشت به آرومی ماساژ بدین. می تونین این کار رو به مدت ۲ تا ۳ روز و روزانه ۳ تا ۵ مرتبه تکرار کنین. البته در آخر باید به دندانپزشک مراجعه کنین.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *