مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

این گیاه تمام جوش های شما را پاک میکند

: آویشن که درختچه ای کوتاه و پرشاخهه و برگای نازک و مقابل هم داره، در طب سنتی ایران و اروپا مصرف

دارویی بسیاری داشته و تا حالا از اون در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی استفاده متنوعی می شد اما در

سال گذشته تحقیقات بسیاری روی این گیاه انجام شد که نشون آویشن می تونه در درمان جوش تاثیر زیادی داشته باشه

یعنی می تونه مشکل بیشتر جوانان و نوجوانان رو حل کنه تا دیگه به واسطه جوشا و آکنه های نازیبا اذیت نشن.

به چه دلیل آویشن مفیدتر از دیگر کرم هاست؟

آکنه ها اکثرا به وسیله یه باکتری با نام پروپیونی باکتریم به وجود میاد. این باکتری منفذهای پوست رو عفونی می کنه و در نتیجه تبدیل به جوش می شه. الان واسه درمان جوش از آنتی بیوتیک، کرمای موضعی و بنزوئیل پراکسید شیمیایی استفاده می شه و همونجوریکه میدونید، این جوری داروها با مشکلات جانبی زیادی همراه س، مثلا باعث بروز سوزش و التهاب روی پوست می شه، هم اینکه ممکنه سیستم ایمنی بدن رو ضعیف کردن کنه، حتی این احتمال هست که با گذشت زمان باکتری نسبت به آنتی بیوتیک نامبرده مقاوم شه.

اما محلول شامل آویشن این دارو نسبت به کرما و محلولای شیمیایی بهتر می تونه باکتریای جوش رو نابود کنه.

morahem.com

دستور جفت و جور محلول جادویی ضدجوش

آویشن ارگانیک خشک: واسه کشتن باکتریای ایجادکننده جوش

سرکه سیب: آنتی باکتریال و پاک کننده پوست

آب آلوورا: مرطوب کننده، آبرسان و تنظیم کننده ph پوست

برگای آویشن رو با چاقو خرد کنین و بعد اونا رو درون یه شیشه دردار بریزین؛ باید شیشه تا نیمه با برگای آویشن پر شه. بعد باید سرکه سیب روی آویشنا بریزین تا حدود ۲ سانتی متر آویشنا از ته شیشه فاصله بگیرن. چند بار با قاشق آویشنا رو فشار بدین تا به طور کامل در سرکه فرو برن. در آخر در شیشه رو ببندین و اونو در مکانی تاریک و خنک حدود ۲ هفته بذارین؛ یادتون باشه که هر ۲ روز یه بار سراغ شیشه برید و حسابی اونو تکون بدین. بعد از ۲هفته با یه صافی آویشنا رو از مایع جدا و بعد مقداری از اونو به نسبت ۲ به یه با آب آلوورا مخلوط کنین و خوب هم بزنین. حالا تونر شما آماده س؛ اول مقداری از اونو روی قسمت کوچیکی از پوست صورت امتحان کنین، چند ساعت صبر کنین تا ببینین حساسیت دارین یا نه؛ اگه حساسیت نداشته باشین می تونین اونو روزانه با یه پنبه به تموم قسمتای پوست تون بمالید.

morahem.com

اگه پوستی حساس دارین

۲۰ گرم برگ آویشن رو در ظرفی شیشه ای ریخته و ۳۰ میلی لیتر روغن زیتون رو به اون اضافه کنین. بذارین سه روز بمونه. بعد اونو از صافی ریز عبور داده و باقی مونده برگا رو خوب فشار بدین تا عصاره اونا خارج شه. این محلول رو با ۲۰ میلی لیتر روغن آووکادو مخلوط کرده و بعد ۱۰۰ گرماوسرین اوسرین رو اضافه و خوب مخلوط کنین. آویشن آروم بخش است و عطر ملایم و مطبوع اون به پوست حساس آرامش میده. روغنای دیگه موجود در آویشن مثل تیمول باعث تغذیه و حفاظت پوست می شه.

morahem.com

با این بخور پوست تون رو تمیز کنین

بخورهای گیاهی تمیزکننده عمیق پوست هستن و دانه های سرسیاه رو نابود می کنه و به واسطه تحریک تعریق بیشتر پوست، دلیل دفع سموم بیشتری از پوست می شه و گردش خون زیر پوست سریع تر شده و مجاری غدد چربی که شاید بسته شدن، باز می شن. و چربی به طور طبیعی به سطح پوست جریان پیدا میکنه. بهترین گیاهان خاص پوستای جوش دار، گیاهان بابونه، بومادران، رازیانه، آویشن و… هستن. به این منظور گیاه تازه یا خشک شده رو درون آب جوش بریزین و گرما اونو ملایم کنین. بهتره تو یه کتری با لوله بلند این کار رو انجام بدین چون لوله کتری بخار رو به سمت پوست شما متمرکز می کنه. بعد موها رو از پشت بسته و هوله بزرگی رو روی سر بندازین و قسمتای جور واجور صورت، خصوصا مناطق جوش دار مانند پیشونی، بینی و چانه رو بیشتر در روبرو شدن با بخار بذارین. فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری با بخار رو حفظ کنین تا پوست خراب نشه. چشما هم در طول این مدت بسته باشه. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه بخار رو قطع کنین. می تونیم بگیم کسائی که دارای پوست حساس تری هستن، باید صورت خود رو در فاصله ۴۵ متری بخار بدن و مدت زمان رو به ۱۰ دقیقه کم کنن. بعد از تموم شدن مدت بخور میشه محلول بخور رو پس از سرد شدن صاف کرده و به عنوان محلول ضدعفونی کننده ای با پنبه روی پوست و جوشا بمالید. (خصوصا محلول آویشن خوبه) .

morahem.com

این بخور جوشای سرسیاه رو کم می کنه

یه لیوان پر آب رو در ظرفی ریخته، وقتی که به جوش اومد، ۴ قاشق غذاخوری آویشن شیرازی رو درون اون ریخته، گرما رو خیلی کم کنین، طوریکه بخار از ظرف متساعد شه. با انداختن هوله ای بزرگ روی سر، پوست صورت رو در فاصله ۳۰ سانتیمتری بخار قرار داده و این عمل رو حدود ۱۵ دقیقه ادامه بدین. بعد محلول دلخواه رو صاف کرده و با پنبه ای محلول رو روی پوست صورت بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه، صورت رو با آب ولرم بشورید. بهتره بعد از بخور از کرمای تقویت کننده استفاده شه. با تکرار این روش، جوشای سرسیاه از بین میرن.

morahem.com

چیجوری عصاره آویشن درست کنین

واسه به دست آوردن عصاره این گیاه باید آویشن به مدت چند هفته در الکل قرار داده شه تا از این روش ترکیبات اون خارج شه. هم اینکه بعضی وقتا مقداری پایه الکل هم به تنتور آویشن اضافه می شه تا خاصیت ضدعفونی اون بیشتر شه. این محلول می تونه اثر زیادی در درمان جوشا داشته باشه. البته می گن این محصول به شکل اسپری هم به بازار عرضه می شه.

نیم فنجون آویشن خردشده رو با چند قاشق چایخوری چای سبز مخلوط کنین، بعد اونو بجوشونین و دم کرده اونو در یخچال نگه دارین. پنبه ای رو به مایع نامبرده آغشته کنین و روزانه روی صورت بمالید و تماشاگر معجزه این گیاه باشین.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *