مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

این گیاه خواب آور ترین گیاه دنیا است

: این گیاه خواب آور ترین گیاه دنیا هستش

:  یه کارشناس طب سنتی خواب آورهای گیاهی رو توضیح داد و گفت: مصرف غذاهای نفاخ, چرب, سرخ کرده و به اصطلاح غذاهای سنگین و غلیظ خود عامل بی خوابی است

مجله مراحم; به گزارش سلامت نیوز سید جواد علوی درباره خواب آورهای گیاهی, گفت: در طب سنتی گیاهان مختلفی هست که به خواب راحت و بی خوابی کمک می کنه.

به گفته ایشون گیاه اسطوخودوس ازدیدگاه طب سنتی گیاه ضد خستگی و استرسه, مصرف اون می تونه به پاکسازی مغز از اخلاط مضر کمک کرده و آرامش بخش بسیاری خوبیه. اسطوخودوس اضطراب و بی خوابی رو کم می کنه و باعث افزایش کیفیت خواب می شه البته اینم بگیم که واسه افراد سرد مزاج خیلی خوبه و افراد گرم مزاج از مصرف زیاد اون دوری کنن.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: بابونه از دیدگاه طب سنتی دارای طبع گرم و خشکیه یکی از بهترین گیاهان دارویی واسه رفع کاهش اضطراب و بی خوابیه البته خیلی از سرد مزاجان که احساس مریضی و ناخوشی دارن, مصرف بابونه بسیار واسه اونا خوبه؛ بابونه واسه رفع مشکلات گوارشی هم خیلی خوبه.

علوی ادامه داد: گل ساعتی یا گل راعی گیاهی آروم بخش و خواب آوره که نوشیدن دمنوش واسه رفع ناراحتیای اعصاب خیلی خوبه که علاوه بر کاهش اضطراب و استرس به خواب راحت کمک می کنه.

ایشون بیان داشت: سنبل الطیب یا علف گربه گیاهیه که از زمانای گذشته واسه رفع اضطراب و آرامبخشی استفاده می شده و واسه بی خوابی هم بسیار عالیه البته گیاهانی که نام برده شد واسه رفع بی خوابی سردمزاجان بسیار عالیه.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: مصرف غذاهای نفاخ, چرب, سرخ کرده و به اصطلاح غذاهای سنگین و غلیظ خود عامل بی خوابیه, وجود نفخ در سیستم گوارش مانع خواب عمیق و راحت می شه.

سلامت نیوز: آشنایی با خواب آورهای گیاهی

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *