مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

این گیاه زنانه را بهتر بشناسید | طب ایرانی

مصرف رازیانه در دوران عادت ماهانه مشکلی نداره اما اندازه مصرف بستگی به وضعیت مریض داره.
حسن اکبری در مورد خواص دارویی گیاه رازیانه گفت: رازیانه گیاهی معطره که به صورت علفی گل دار و دارای برگهای نازکه و به عنوان گیاهی پر از هورمونهای زنونه یا همون استروژن شناخته شده. رازیانه طبع گرم و خشکی داره و رطوبتای بدن زنان رو رفع می کنه طوری که تنظیم کننده وضعیت هورمونی اونا هستش.

این مدرس طب اسلامی گفت: الان به دلیل تغییر سبک تغذیه و رفتن به سمت تغذیه غربی، زنان کشورمون از مشکلات بسیاری رنج می برن که از اون جمله میشه به دردهای دوران قاعدگی، نامنظمیای این دوران، عفونت و مشکلات هورمونی اشاره کرد. اکبری گفت: در اینجور شرایطی مصرف گیاهان دارویی مانند رازیانه به اندازه روزانه دست کم یه لیوان، این دردها رو بر طرف می کنه و معمولا با تنظیم هورمونهای زنونه و بهتر شدن وضعیت زنونه همراه هستش.

این متخصص و دانشیار آسیب شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد مشکلات مصرف بالای این گیاه دارویی اضافه کرد: در موارد معدودی ممکنه مصرف رازیانه به اندازه بالا موجب بدتر شدن نظم دوران قاعدگی شه که در این حالت لازمه مریض اول با زیاد کردن و بعد با کم کردن اندازه رازیانه کم کم وضعیت مطلوب رو بدست آورد.

اکبری گفت: مصرف رازیانه در دوران عادت ماهانه مشکلی نداره اما اندازه مصرف بستگی به وضعیت مریض داره.هم اینکه رازیانه به دلیل داشتن استروژن و داشتن طبع گرم اثرات خوبی روی سرحالی، شفافیت و نابود کردن لکه های پوستی داره. این محقق و مدرس طب اسلامی ادامه داد: رازیانه در رفع چین و چروک های پوست زنان بسیار مؤثره و باعث موندگاری جوونی چهره زنان می شه و به دلیل خاصیت ضد بلغمی موجب از بین رفتن کیستای زیر چشمی می شه.

ایشون اضافه کرد: واسه رفع لکه های پوستی هم اگه عرق رازیانه با گلاب و روغن بنفشه و کمی پودر زعفران مخلوط شه و شبه ها به پوست صورت مالیده شه، می تونه در رفع چین و چروک ها مؤثر باشه.

منبع : فارس

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *