مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

“این گیاه ضد اشتها را دست کم نگیرید | تغذیه سالم”

این گیاه ضد اشتها رو دست کم نگیرید

می خواین خوش اندام شید اما نمی تونین اشتهای زیادتون رو کنترل کنین؟ نمی تونین از ریزه خواری و پرخوری دست بکشین؟ مطمئنا قدم اول واسه کاهش وزن اصلاح برنامه غذایی و کم کردن اشتها هستش. خبر خوش براتون اینه که می تونین با خوردن اسفناج احساس گرسنگی و میل به پرخوری و ریزه خواری رو کم کنین. این خبر خوش مدیون زحمات و بررسیای محققان سوئدیه که فکر می کنن غذای محبوب ملوان زبل یه ضداشتهای معجزه گره.

به گفته محققان سوئدی اسفناج شامل ترکیباتی به نام تیلاکوئیدها هستش که در غشای برگای سبز قرار دارن. این ترکیبات باعث کندی هضم لیپیدها شده و روده ها رو به کار میگیره و همین مسئله هم باعث افزایش هرچه بیشتر هورمونای سیری می شه. البته محققان بر این باور هستن که خوردن اسفناج به تنهایی کافی نیس. باید این سبزیجات به درد بخور رو خرد و به طور کاملً له کنین تا تیلاکوئیدهای اون خوب آزاد شن. چون بدن ما نمی تونه مستقیما این ترکیبات رو تفکیک و جذب کنه.

محققان روی ۱۵ داوطلب که هر روز صبح پودر اسفناج رو در آب حل کرده و می نوشیدن بررسیایی انجام دادن. نتیجه این بررسیا نشون میده که این افراد در طول روز میلی به ریزه خواری ندارن و خوب اشتهایشان رو کنترل می کنن. به خاطر همین محققان پیشنهاد می کنن اگه به دنبال ضداشتها می گردید به جای مصرف قرص و دارو به سراغ اسفناج برید.

جفت و جور و جمع آوری : گروه سلامت پرداد /

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *