مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

این گیاه قدرتمند ترین خواص گیاهان را دارد | تغذیه سالم

این گیاه قوی ترین خواص گیاهان رو داره

مجله آکا ایران: پلانتن گیاهیه که خواص عالی و معجزه آسای دارویی پزشکی داره و میشه اونو به جربزه مفیدترین دارو روی زمین در نظر گرفت.

این گیاه در مناطق سبز و مختلفی رشد می کنه و در عین حال یکی از علفا یا گیاهانیه که از نظر پزشکی و دارویی بیشترین امتیازات رو روی سلامتی داره.
 
این گیاه با برگای سبز انبوهش و  جوانه ها و ساقه های صاف و کوچکش منبع مغذیه که می تونه در درمان جوش ها و جوشای پوست و دردهای آرتروزی بسیار به درد بخور و اثر داشته باشه. به مدت صدها سال این گیاه به عنوان دارویی قوی و موثر و در عین حال طبیعی استفاده شده و تاثیر خوبی داشته که بر همه ثابت شده.
 
یکی از کاربرده های این گیاه درمون دهنده و افزایش دهنده سرعت بهبود زخم ها و اثر گزش حشراته. در واقع، قرار دادن برگ خردشده یا ریزشده این گیاه سم موجود در گزش بعضی حشرها رو از پوست بیرون میکشه و از عفونت و به جای موندن اثر زخم جلوگیری می کنه.
 
کلا این گیاه به دلیل خواص ضدالتهاب و ضدعفونتی که داره واسه درمان مشکلات پوستی، جای زخم، سوختگی، جوش، جوش، نیش حشرات بسیار موثر و عجیب عمل می کنه.
 
علاوه بر این، گیاه پلانتن مشکلات گوارشی و سوءهاضمه رو که به دلیل حساسیت نسبت به آنتی بیوتیک، حساسیت غذایی و غذاهایی که از نظر ژنتیکی دستکاری شدن ایجاد میشه درمان می کنه. برگ و دانه های این گیاه به کاهش التهاب و تورم موجود در دستگاه گوارش کمک کرده و صدمات وارد شده به دیواره روده رو برطرف می کنه.
 
درمان بیماریای خونی،  بواسیر، سرفه، سرماخوردگی و بقیه مشکلات گوارشی به همراه تقویت و کمک به دستگاه تنفسی و برطرف کردن مخاط موجود در اون از دیگر فواید این گیاه عجیب هستش. علاوه بر این، اضافه کردن این گیاه به سالاد و غذاها و جویدن اون تشنگی و تشنگی رو کم می کنه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *