مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

این گیاه نفخ معده را سریعا درمان میکند

:  

: این گیاه نفخ معده رو خیلی سریع درمان میکنه

می تونین مقدار کمی از این دمنوش رو به نوزادتون هم بدین و جلوی گریه و بی قراریای به وجود اومده به وسیله نفخ رو در اون بگیرین.

«شیرخوار یه ساله ای دارم که همیشه نفخ می کنه. خودمم زیاد نفخ می کنم. به خاطر همین همیشگی نبات می خورم. شنیدم که دمنوش رازیانه کمک زیادی به رفع نفخ می کنه. این باور درسته؟ میتونم به نوزادم هم دمنوش رازیانه بدهم»؟

مجله آکا ایران: در طب سنتی، گیاه رازیانه می تونه واسه کاهش نفخ اثر داشته باشه. این گیاه، خشک کننده رطوبت، تقویت کننده معده، بازکننده انسداد مجاری سینه، کبد، طحال، کلیه ها و مثانه هم حساب می شه. رازیانه می تونه باعث آرامش دردهای به وجود اومده به وسیله سردی هم بشه. ضمن اینکه مصرف دمنوش این گیاه واسه شما که نوزاد شیرخوار دارین، بسیار مناسبه چون رازیانه، افزایش دهنده شیر همه. بهتره بدونین که جوشونده تخم رازیانه با گل گاوزبان واسه رفع تپش قلب و جوشونده اون با انجیر واسه رفع تنگی نفس و سرفه خوبه. می تونین شیره این گیاه رو واسه کاهش نفخ و درد، به شکم نوزاد بمالید.

دمنوش یه قاشق چای خوری رازیانه با زیره سبز نکوبیده تو یه استکان آب جوش هم تاحد مطلوبی مشکل نفخ رو حل می کنه. می تونین مقدار کمی از این دمنوش رو به نوزادتون هم بدین و جلوی گریه و بی قراریای به وجود اومده به وسیله نفخ رو در اون بگیرین. البته بهتره واسه بررسی بیشتر به متخصص گوارش مراجعه کنین تا مشکلتون هرچه سریع تر تشخیص داده و درمان شه.

دکتر مریم مقیمی، متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *