مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

این ۶ خوراکی برای سلامت قلب تان معجزه می کنند! | تغذیه سالم

این ۶ خوراکی واسه سلامت قلب تون معجزه می کنن!

این ۶ خوراکی واسه سلامت قلب تون معجزه می کنن!

روغن زیتون، ماهی قزل آلا، جوی دو سر و … بیشتر ما میدونیم که این اجناس غذایی واسه قلب مفیدن اما خیلی از غذاها وجود دارن که از فواید سلامتی اونا واسه قلب بی خبریم.

تحقیقات نشون میده خیلی از غذاهای تعجب آور با کاهش کلسترول و فشار خون، مقابله با التهاب و … سلامت قلب شما رو در درازمدت تضمین می کنن:

بادام زمینی: یه نوع اسید آمینه به نام آر آرینین داره که می تونه کلسترول رو در محدوده سالم نگه داشته و به کارکرد رگای خونی کمک کنه. بادام زمینی غنی از ویتامین ایه؛ آنتی اکسیدانی که منتهی به کاهش سطح کلسترول بد و بهبود سلامت قلب می شه.

پسته: اضافه کردن پسته به رژیم غذایی دارای امتیازات بالقوه واسه قلبه. در افراد گرفتار به دیابت، مصرف پسته باعث کاهش کلسترول کامل و کلسترول ال دی ال یعنی دو عامل خطر دچار شدن به بیماریای قلبی می شه. مصرف روزانه ۶ تا ۱۰ گرم پسته با بهبود سرعت جواب قلب به استرس، کاهش فشار خون، و بهبود کارکرد قلب می شه.

سیب زمینی شیرین: یه عدد سیب زمینی شیرین متوسط ۱۲ درصد از اندازه نیاز روزانه شما به پتاسیم رو برطرف می کنه. پتاسیم سطح سدیم در بدن رو کاهش کرده و نقش مهمی در سلامت قلب داره.

پاپایا: یه نوع میوه استواییه که غنی از لیکوپن بوده و منتهی به کاهش التهاب و کاهش کلسترول بد می شه. لیکوپن موجود در پاپایا سه برابر بیشتر از لیکوپن موجود در گوجه فرنگی است.

ماست: ماستای غنی از پروبیوتیکا با اینکه واسه حفظ سلامت روده ها و دستگاه گوارش مفیدن اما فوایدشان به همین جا ختم نمی شه. خوردن ۷ اونس ماست در روز خطر دچار شدن به بیماریای قلبی رو تا حد زیادی کم می کنه. فقط باید مطمئن باشین که موقع خرید ماست، نوع کم قند اونو انتخاب می کنین.

تخم مرغ: کلسترول موجود در تخم مرغ واسه قلب خطرناک نیس. مصرف این ماده غذایی اندازه کلسترول خوب رو زیاد کرده و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین احتمال دچار شدن به سکته مغزی رو هم تا حد زیادی کم می کنه. تخم مرغ پر از کاروتنوئیدهاه؛ آنتی اکسیدان هایی که خاصیت ضد التهابی دارن. اسید آرژینین تخم مرغ هم یه نوع اسید آمینه س که به بهتر شدن کارکرد رگای خونی کمک می کنه.


منبع :

آوای سلامت

.

منبع : salamatdigital.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *