عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و آسیب شناسی نظام تصمیم گیری در بین مدیران سازمانهای دولتی استان آذربایجان غربی و ارتباط آن با سطح نوآوری سازمانی

مقدمه

خلاقیت در گذشته پدیده‌ای مترادف با نبوغ تلقی می گردید و هر جا سخن از خلاقیت به میان می‌آمد بلافاصله معنای نبوغ به ذهن خطور می نمود. در تاریخ یونانیان باستان، نبوغ معنایی افسانه‌ای داشت. به روایتی یونانیان واژه‌ای بنام شیطان را پذیرفته بودند که افراد آن را صاحب توانایی‌های خارق العاده و شور و شوق می‌ساخت (پیرخائفی، 1379، به نقل از سام خانیان).

در اواخر قرن نوزده و در اوایل قرن بیستم به منبع جدید خلاقیت توجه گردید در این دوران این تفکر که نبوغ یا توانایی غیر معمولی در یک فرد از یک روح بیرونی ناشی می گردد رنگ باخت، اما تأثیرات این تفکر که، خلاقیت و نبوغ مترادف هستند همچنان باقی ماند و تا عصر رنسانس نیز کشانده گردید و لذا نزدیک به نیم قرن زمان صرف گردید تا خلاقیت به گونه علمی و دقیق مطالعه گردد. رهبری این جریان علمی را شخص گیل فورد در سالهای (1959-1966-1967) بر عهده داشت (سام خانیان، 1387).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در واقع می توان چنین بیان نمود که تا زمانی که یک ایده نو در ذهن فرد می باشد به آن خلاقیت اطلاق شده و زمانی که این ایده نو بصورت محصول و یا خدمت جدید به جامعه ارائه گردید از آن به عنوان نوآوری دانسته می گردد.

به گونه کلی اهمیت خلاقیت در زندگی را می توان در طول سه محور مورد مطالعه قرار داد :

  1. تأثیر خلاقیت در رشد مهارتها
  2. تأثیر خلاقیت در توسعه روابط اجتماعی
  3. تأثیر خلاقیت در بهداشت روانی (پیرخائفی، 1379)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 هدف کلی:

شناسایی ارتباط بین « سبک های تصمیم گیری مدیران » با « نوآوری سازمانی » در سازمانهای دولتی استان آذربایجان غربی

1-3-2 اهداف جزئی:

1- تعیین سبک غالب تصمیم گیری مدیران در سازمانهای دولتی استان آذربایجان غربی

2- تعیین سطح گرایش به نوآوری سازمانی در سازمانهای دولتی استان آذربایجان غربی

3- مطالعه و تعیین نوع و اندازه ارتباط بین سبک های تصمیم گیری و نوآوری سازمانی در سازمانهای دولتی استان آذربایجان غربی

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و آسیب شناسی نظام تصمیم گیری در بین مدیران سازمانهای دولتی استان آذربایجان غربی و ارتباط آن با سطح نوآوری سازمانی  با فرمت ورد